از سرمایه خود محافظت کنید​​​​​​​

موفقیت ایمپلنت
موفقیت دراز مدت دندان بستگی به شما دارد. دندانهای شما که متصل به ایمپلنت می باشد، مانند دندان های طبیعی احساس می شود و عمل می کند. این دندانها مانند دندان طبیعی یا هر روکش و بریجی نیاز به نگه داری دارد. تمرین جهت بهداشت مناسب دهان بهترین روش جهت بالا بردن طول عمر دندان های طبیعی و دندان های متصل به ایمپلنت می باشد.

بهداشت لثه ، استخوان
لثه سالم یک لایه محافظ اطراف استخوان دندانهای طبیعی و ایمپلنت را بوجود می آورد. باکتری ها در تمام سطوح دهان منجمله اطراف دندان های طبیعی ، روکش و پروتز ها وجود دارند. باکتری ها مواد مخربی تولید می نمایند که استخوان فک را از بین می برد، لذا باید به طور منظم دهان تمیز گردد. این عمل با مسواک زدن ، نخ دندان استفاده کردن و شستشوی دهان انجام می پذیرد. اگر باکتری ها برداشته نشوند تکثیر می یابند یک لایه نرم و شیری رنگ به نام پلاک دندانی بوجود می آورند. سپس پلاک تبدیل به یک جسم سخت می شود که آن را جرم گویند. جمع شدن پلاک و جرم سبب التهاب و بیماری لثه یعنی طبقه محافط استخوان فک می گردد و در نهایت تحلیل استخوان اطراف دندان ها و ایمپلنت را سبب می شود. اگر تحلیل استخوان تشدید یابد دندان یا ایمپلنت از دست می رود . شما هیچ وقت نمی توانید کاملا باکتری های دهان را از بین ببرید اما می توانید پلاک دندانی را که باکتری ها در آن زندگی می کنند از میان بردارید. با این روش تراکم باکتری ها در دهان کم می شود و تمیز نگاه داشتن دقیق و منظم روکش ها بهترین روش جهت پیشگیری از التهاب و تحلیل استخوان می باشد.
​​​​​​​
معاینه منظم :
معاینه منظم هر 6 ماه موجب می شود که دندان های طبیعی و متصل به ایمپلنت شما عمر بیشتری داشته باشد. شما ممکن است فکر کنید دندانهای خود را خیلی خوب تمیز می نمائید در حالی که دندانپزشک شما می تواند نقاطی از دندان ها را که نتوانسته اید تمیز کنید پیدا کند و به شما آموزش دهد تا در آن مکان پلاک و جرم جمع نشده و لذا طول عمر دندانهای شما زیاد شود. گاهی اوقات مشکلات دندانی کوچکی مشاهده خواهد شد که شما آن را نمی بینید و یا احساس نمی کنید شامل پوسیدگی کوچک دندان ها و .... اما ما می توانیم با حداقل تعداد جلسات و هزینه موارد را تشخیص و درمان نمائیم. اما اگر بیمار منظم معاینه نشود مشکل کوچک تبدیل به مشکل بزرگ می شود و امکان و روش های درمانی آن پیچیده تر می شود.

موفقیت در نگاهداری دندانها در منزل :
پس از صرف هر وعده غذا دندان های طبیعی و متصل به ایمپلنت باید تمییز گردند و در نهایت توصیه می نمائیم که پس از صرف صبحانه ، نهار و قبل از خواب دندان های خود را تمیز نمائید. گاهی اوقات توصیه می نمائیم که از دهانشوی مخصوص استفاده نمائید. تمیز کردن دندان ها مانند هر مهارت دیگری نیاز به آموزش و تمرین دارد،در صورت نیاز با ما هماهنگی نمائید.

پله های موفقیت در ایمپلنت :
پس از صرف هر وعده غذا از یک مسواک مناسب با حرکت چرخشی و کمی فشار استفاده نمائید. سطوح جلو ، عقب و جونده دندان ها ، لثه و زبان را تمیز نمائید. شانه های مسواک یک زاویه ۴۵ درجه نسبت به سطح مورد نظر قرار می گیرد. مسواک زدن بین سه الی پنج دقیقه طول می کشد.

در صورت داشتن بریج متصل به دندان یا ایمپلنت:
زیر پایه های دندان یا ایمپلنت را با نخ دندان تمیز نمائید. با حرکت رفت و برگشت آرام نخ دندان را بین دندان ها قرار دهید، سپس با فشار دادن کم نخ دندان به سطح مورد نظر (نخ دندان شکل یو انگلیسی پیدا می کند) و با هدایت نخ روی سطح دندان آن را خارج نمایید. با استفاده از مسواک بین دندانی (که برس آن به شکل سیلندری یا مخروطی می باشد) با حرکت ورود- خروج زیر بریج ها را تمیز نمائید. اما بهترین وسیله استفاده از دستگاه واتر پیک است که با فشار آب لای روکش ها و دندان ها را تمیز می کند. دهان خود را با آب /آب نمک رقیق و گرم/ دهان شوی توصیه شده ، شستشو دهید. 
اکنون با حرکت دادن زبان روی دندان ها از این که دندانها صاف می باشند و احساس تمیزی می کنید لذت ببرید.

نکات:

  • از وسایل فلزی جهت تمیز کردن لای دندان ها استفاده ننمائید. استفاده از خلال چوبی نیز می تواند موجب تحلیل لثه شود. از کاربرد خمیر دندانهایی که مخصوص سفید کردن دندان می باشند اجتناب کنید و مسواک زبر و خشن استفاده ننمائید. مسواک خود را با آب گرم نشویید و در صورت بهم خوردن راستای موهای مسواک ، آن را تعویض نمائید.
  • در صورت داشتن دست دندان متحرک یا دست دندان متحرک متصل به ایمپلنت: دست دندان را خارج کرده و با برس یا مسواک مخصوص و اب و صابون تمام سطوح آن را تمیز نمائید. (در صورت استفاده از آکریل نرم در سطح داخل دست دندان، آن سطح را مسواک نزنید و فقط با فشار آب آن را بشوئید اما استفاده از مواد تمیز کننده دارای هیپوکلریت کمک بهتری می کنند). شب ها دست دندان متحرک را از دهان خارج نمائید.آنرا مسواک زده و شستشو نمائید و در یک لیوان تمیز با آب نمک رقیق نگاهداری نمائید. با دست دندان متحرک در دهان شب نخوابید. 
  • اگر احساس کردید که پروتز ثابت شما شل شده است بلافاصله با ما تماس بگیرید. احنمالا پروتز اتصال خود را از دست داده یا پیچ آباتمنت شل شده است.
  • اگر احساس کردید که پروتز متحرک شما شل شده است . علت آن معمولا تحلیل استخوان و لثه است که نیاز به ترمیم یا تعویض دارد.​​​​​​​

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش